A+ A A-

مرکز خبر کمیته کردستان حزب حکمتیست. اخبار کارگری - اجتماعی از شهرهای سنندج، اشنویه و کامیاران

Share


مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست- حکومت اسلامی فضای شهرهای کردستان را میلیتاریزه کرده است.
بنا به اخبار رسیده به مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست. نیروهای امنیتی- انتظامی رژیم اسلامی بعد از برگزاری آکسیون شادیو پایکوبی  دهها هزار نفر از مردم در شهرهای کردستان که بنوعی تاکید و تاییدی بود بر" برگزاری رفراندوم در کردستان- عراق چون حق پایه ای و اساسی ساکنین آنجا " برای ایجاد فضای رعب و وحشت و جلوگیری از تداوم  برگزاری آکسیونهای حمایتی، دست به دستگیری فعالین اجتماعی برابری طلب و گسیل نیروهای سرکوبگرپلیس " ضد شورش " از خوزستان و مستقر نمونشان در شهرهای ایلام و کرمانشاه، فضای تمامی شهرهای کردستان را با گشت زنی و استقرار نیروهای امنیتی- انتظامی " امنیتی‌ و میلیتاریزه " کرده است.
آخرین خبرها حاکی است که:
- رژیم نیروهای یگان ویژه و پلیس ضد شورش را از استان خوزستان به ایلام و کرماشان آورده است. ماشین‌های سیاه رنگ پلاک 24 با سرنشینان حزب‌اللهی در سطح شهر به گردش پرداخته‌اند.
- فرماندار شهر سنندج. دیروزبطور مستقیم دست به تهدید زد واعلام کرد که به حرکات حمایتی ، بدون مجوز اجازه برگزاری داده نخواهد، شد و با هر حرکت " بدون مجوز برخور قانونی " خواهد، شد.
- خانواده بازداشتی‌های دیروز سنندج، در مقابل کلانتری 13 این شهر تجمع کرده اند، ماموران سعی در متفرق کردن آن‌ها دارند.
- سپاه پاسداران در شهر بانه، برای ایجاد جو رعب و وحشت، بیش از"  100 مزدور محلی – جاش" را با لباس محلی در انظار عمومی به نمایش درآورده است.
- فرمانداری سقز اطلاعیه‌ای را در مورد اعتراضات دیشب صادر و به تقبیح مردم پرداخته است.
- صدها نیروی غیر بومی در شهرهای مختلف مستقر شده‌اند. تعداد این افراد در مریوان و سنندج بیش از دیگر مناطق است.
- تلاش مردم برای برگزاری تجمع هم‌چنان ادامه دارد .
مرکز خبری کمیته کردستان حز حکمتیست
5 مهرماه 1396

مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست-
کشته و زخمی شدن ۱۶ کارگر در حین کار در اشنویه
بنا بر اخبار پخش شده از اشنویه در کردستان، در جریان دو حادثه جداگانه در این شهر
روز شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۶ یک کارگر ۴۰ ساله به نام "خضر احمدی در سن ۴۰ سلگی" در حین کار در باغی در اشنویه دچار حادثه می شود و متاسفانه جان خود را از دست میدهد. همچنین در ادامه خبر آمده است که در حادثه ای دیگر " روز چهارشنبه ۵ مهر ماه ۱۳۹۶ " به علت آتش سوزی و انفجار کپسول گاز در ساختمانی در کوچه "ماملی اشنویه " ۱۵کارگر از اهالی سردشت، در حین کار ، بدلیل عدم " امکانات ایمینی در محل کار " دچار سانحه و سوختگی شدید می شوند. ناچارا بر اثر شدت جراحات وارده به بیمارستانهای ارومیه و تبریز اعزام می شوند.

درگذشت خضر احمدی را صمصیمانه به خانواده و بستگانش تسلیت می گوئیم و آرزوی بهبودی سریع سانحه دیدگان را را داریم!
مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست
۹ مهر ۱۳۹۶
مرکز خبری کمیته کردستان حزب حکمتیست
مسیر سنندج- کامیاران باز مرگ آفرین شد. ۲کشته و ۱۳ نفر مصدوم شدند.
بنا به خبر پخش شده روز " پنجشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۶ " در ۲ تصادف پیاپی، در ساعت ۲۱ در ۳۵ کیلومتری کامیاران منطقه یمینان میان یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ با یکدستگاه سواری پراید روی داد و هفت نفر از سرنشینان این خودروها مصدوم شدند. تصادف دیگر ساعت ۲۰ غروب  میان ۲ دستگاه پراید با یک دستگاه کامیون بونکر در 25 کیلومتری شهر کامیاران روی داد که متاسفانه در این حادثه 2 نفر کشته و ۶ نفر زخمی شدند.  مصدوم شدگان سریعا به بیمارستانهای شهر کامیاران منتقل شدند.
جاده سنندج- کامیاران یکی از مسیرهای بسیار باریک، کوهستانی و پیچ های  بسیار خطر ناک  می باشد و به مسیری مرگ آفرین بطور مداوم  برای مسافرین این  مسیر  شده است. روی دادن چنین حوادثی با کشته و زخمی  شدن مسافرین در این مسیر " بدلیل عدم توجه نهادهای و ارگانهای مسئول حکومت اسلامی  و عدم ارزش جان مسافرین، میباشد که، به  امری عادی  و همیشگی و روزمره " مبدل شده است. و گرنه ایجاد تغییر و تسهیل نمودن تردد در این مسیر ، ممکن است!
ساکنین منطقه و بویژه شهرهای سنندج- کامیاران میتوانند و باید برای نجات از چنین وضعیتی.  برنامه ریزی کرده، مشتکل شوند و در همبستگی، با اعتراض و به هر شیوه ممکن به نهادهای مسئول فشار بیاورند و ایجاد تغییر در این مسیر مرگ آفرین را، تحمیل کنند.
صمیمانه به خانواده جانباختگان این حادثه تسلیت می گ.ئیم و برای مصدوم شدگان ارزوی بهبودی سریع را داریم!
مرکز خبری کیمیته کردستان حزب حکمتیست
۷مهر ۱۳۹۶

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683