A+ A A-

یکشنبه سرخ تورنتو برعلیه مناسک علنی عاشورای جمهوری اسلامی

Share

 

یکشنبه اول اکتبر ۲۰۱۷ ، خیابان مرکزی یانگ درشهر  تورنتو صحنه اعتراض به برگزاری مناسک عاشورای جمهوری اسلامی بود. اعتراض به مراسم سینه زنی خیابانی جمهوری اسلامی که توسط کمیته همکاری نیروهای چپ و کمونیست  در تورتنو فراخوان داده شده بود، برگزار گردید.
 
رژیم استبدادی و سرکوبگر جمهوری اسلامی با صرف هزینه هنگفت و بسیج نیروهای مزدور و جیره خوار، اعم از دانشجویان  بورسیه ای، آقا زاده ها و خانواده هایشان و نیز حزب اللهی های کشورهای منطقه، صف ارتجاعی و ننگ آوری را تشکیل دادند که تحت عنوان "دسته سینه زنی فارسی زبان در تورتنو" بی شرمانه تلاششان هرچه بیشتر باز کردن فضا و امکانات جهت پیشبرد اهداف پلید جمهوری اسلامی  در تورنتو و کانادا میباشد. افراد و نهادهای دولتی و غیر دولتی و سرمایه دارانی که با جمهوری اسلامی تجارت و معامله دارند، نیز در اینراه اسپانسور و فعال هستند. تلاش برای برپائی خیابانی عاشورا، برگزاری مراسم یادبود برای خمینی، کمپین برای بازگشائی سفارت جمهوری اسلامی به بهانه نیاز به خدمات کنسولی، همه گوشه های یک سیاست واحد است. سیاستی که در ایران سرکوب و کشتار میکند و به فقر میکشاند و در خارج تلاش دارد با این اقدامات در مقابل پناهندگان ایرانی و نیروهای چپ و آزادیخواه و برابری طلب عرض اندام کند. چپها و کمونیستها و زنان و مردان مترقی و آزدایخواه بار دیگر اجازه ندادند عوامل جمهوری اسلامی و تاراج کنندگان سفره کارگران و اموال مردم ایران، اختلاس گران و فاسدین ظاهرا تحت تعقیب، با سواستفاده از فضای نسبتا باز موجود در کانادا جهل و ارتجاع رژیم را صادر کنند. با شعار سرنگون باد جمهوری اسلامی به زبانهای انگلیسی و فارسی، توضیح مفصل دلایل این اعتراض از بلندگوهای بزرگ در خیابان، و پخش هزاران تراکت تبلیغی به زبانهای انگلیسی و فارسی در طی هفته و روز تظاهرات، برای همگی از جمله بسیاری از متوهمین کاملا آشکار گردید که "مراسم سینه زنی" خیابانی فارسی زبان در تورنتو وابسته به جمهوری اسلامی و عوامل آن بوده و اساسا پروژه ایست سیاسی و حکومتی.
 
ما دولت سرمایه داری کانادا و سیاستهای مولتی کالچرالیستی و ارتجاعی آنرا در وضعیت ایجاد شده مسئول میدانیم. دولت کانادا با سیاستهای مماشات گرانه با جمهوری اسلامی از یکسو و پناه دادن به ثروتهای غارت شده عوامل و وابستگان به جمهوری اسلامی برای ورود به بازار مالی، اقتصادی و مسکن کانادا، و از سوی دیگر با سیاستهای نسبیت فرهنگی و حمایت از جریانات سیاسی اسلامی زیر پوشش "آزادی بیان" و "احترام به فرهنگها"، راه را برای گسترش فعالیت جمهوری اسلامی برای اشاعه خرافات و زن ستیزی، کودک آزاری و بیگانه گریزی و ایجاد فضای وحشت و ترور باز گذاشته است.
 
شهروندان آزادیخواه و جریانات چپ و کمونیست تورنتو با اعتراض و مقاومت، روز سرخ دیگری را پر قدرت تر و مصمم تر از سال پیش ساختند. ایرانیان آزادیخواه تورنتو روز اول اکتبر ۲۰۱۷، مناسک عاشورای جمهوری اسلامی را همه جانبه افشا و با سیاست روشن که در شعارها و سخنرانیها اعلام میشد، پروژه جمهوری اسلامی را بار دیگر با شکست مواجه کردند. شکست کامل پروژه های مختلف جمهوری اسلامی در خارج از کشور اما وظیفه ایست که کماکان بر عهده همه ما است.
 
ما به انسانهای آزادیخواه شرکت کننده در این تظاهرات اعتراضی پرشور درود می فرستیم، دست همه را بگرمی میفشاریم و از آنها و دوستانی که نتوانستند در این حرکت اعتراضی شرکت کنند دعوت میکنیم که با ابزارهای مختلف صدای این اعتراض را گسترش دهند، با دوستان و همکاران راجع به آن صحبت کنند و به افشاگریهای خود ادامه دهند تا بتوانیم در قامت متحدتر و قدرتمندتری علیه فعالیتهای رژیم ضدانسانی و تروریستی جمهوری اسلامی تلاش کنیم و همزمان از حقوق و مبارزه مردم کارگر و زحمتکش و آزادیخواه در ایران دفاع کنیم. ما تمام عزیزانی را که به دلایل مختلف از جمله ترس از شناسایی توسط مزدوران جمهوری اسلامی علی رغم تمایل خود نتوانستند در این حرکت اعتراضی شرکت کنند دعوت می کنیم که اجازه ندهند مزدوران جمهوری اسلامی در خارج از کشور فضای رعب و وحشت بر روی آنها ایجاد کنند. ۹۹ درصد جامعه دویست هزار نفری ایرانی در تورنتوی بزرگ، چه آ‌نها که پناهنده هستند و چه آنها که به صورت مهاجر آمده اند، به اشکال مختلف خود و خانواده هایشان توسط جمهوری اسلامی اذیت و آزار شده اند و صدمه دیده اند. اکثریت مطلق با انسانهای شریف و آزاده است. اجازه ندهیم فرصت طلبان و عوامل علنی و غیرعلنی جمهوری اسلامی با بهانه هایی همچون احترام به "آزدی بیان" برای رژیم های آدمکش، حضور غیرقابل قبول جمهوری اسلامی در خیابانهای شهرمان را توجیه کنند. شما عزیزان را به پیوستن به صف اعتراض برای آزادیخواهی و برابری طلبی و مبارزه علیه رژیم ارتجاعی، تبعیض گر و آدمکش جمهوری اسلامی ایران فرامیخوانیم!
 
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!
زنده باد آزادی! زنده باد سوسیالیسم!

کمیته همکاری نیروهای چپ و کمونیست تورنتو
۳  اکتبر ۲۰۱۷

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683