A+ A A-

ورق بر گشته است! زنده باد قیام مردم علیه ستمگران - سعید یگانه

Share

 

جامعه ایران در یک تند پیچ سیاسی و زیر و رو کننده ای قرار گرفته است. جنبش آزادیخواهی و سرنگونی طلبانه مردم جان به لب رسیده  و متنفر از اسلام و جمهوری اسلامی برای پایان دادن به سه دهه حاکمیت سیاه مشتی انگل و مفتخور و سرمایه دار پا به میدان گذاشته و بیوقفه و قاطعانه ادامه دارد. مردم کارگر و زحمتکش، جوانان و زنان پرشور و انقلابی عزم جزم کرده اند که تا پایان ماجرا و تعین تکلیف نهایی با مستبدان استثمارگر و وحشی از پای ننشینند. مثل همیشه و این بار وحشت از سرنگونی همه مزدوران و نیروهای سرکوبگر را برای مقابله با اعتراضات گسترده مردم به خیابانها گسیل داشته اند، تا به خیال خود با سرکوب و دستگیری و کشتن جوانان معترض مانع از اعتلای این جنبش شوند، اماهمه این تقلاها، تهدید و ارعاب و وحشیگری مزدوران سرکوبگر تا به حال کارساز نبوده و نتوانسته که اراده مردم معترض را درهم شکنند.

ما شاهدیم که این جنبش هر روزه و مداوم در اکثر شهرهای ایران در مقابله با سرکوبگران و با حمله به نهادهای نظامی و مذهبی رژیم، لرزه بر اندام حاکمیت و دستگاههای جنایت آنها انداخته است. چرا؟ چون این اعتراضات نه سبز است و نه بنفش و نه نق زدن برای اصلاح رژیم است. در واقع این اعتراض مردم اعماق جامعه به بیشتر از سه دهه فقر و تبعیض و نابرابری است، اعتراض میلیونها کارگری است که  زیر فشار فقر و فلاکت اقتصادی کمرشان خُرد شده و اعتراض آنان را با سرکوب و تحقیر و شلاق جواب داده اند. اعتراض هزاران معلمی هست که به معیشت خود و تدریس خرافات در مدارس معترضند. اعتراض میلیونها زنی است که به حجاب اجباری، به تبعیض جنسیتی و تحقیر و بی حرمتی سیستماتیک علیه آنان اعتراض دارند. اعتراض میلیونها جوانی است که آینده ای برای خود نمی بینند، به این دلیل به پا خواسته اند تا به این همه فقر و بی حرمتی و سرکوب و اختناق پایان دهند. این جنبش اعتراضی کل نظام را نشانه رفته و تهدید و ارعاب و سرکوب یارای مقابله با آن را ندارد. ما طی سالهای گذشته به درست و به حق گفته ایم که این رژیم قابل اصلاح نیست، جنبش اصلاحات، جنبش بخشی از رژیم و سوپاپ اطمینانی برای بقای رژیم است. گفتیم که این رژیم با هر جناحش بی ربط به منفعت مردم، وصله ناجور و تحمیلی بر پیکر جامعه است و باید برود. گفتیم که جمهوری اسلامی خود یکی از موانع بزرگ هر نوع تغییر و بهبودی در جامعه است. ما همیشه گفتیم که مردم آرزوی رفتن این جانیان را دارند و جامعه ایران آتش زیر خاکستر است و روزی این نفرت تبدیل به انفجار اجتماعی خواهد شد، که دیدیم این طور شد. داریم می بینیم که چگونه مردم در خیابانها، زن، جوان و کارگر و دانشجوی  عاصی، با شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای، "اصلاح طلب، اصول گرا، دیگر تمومه ماجرا"، فریاد می زنند که بزیرتان می کشیم. و می بینیم با شروع اعتراضات چگونه احمدی نژاد و یاران او برای مصلحت و حفظ نظام شان لال شده اند.

سران رژیم و همه دستگاههای سرکوب رژیم از این اعتراض عظیم اجتماعی شوکه شده اند. چه خوب همه شاهد عجز و ناله و همزمان تهدید همه سران رژیم از اصلاح طلب و اصولگرا و معتدل قداره بندان رژیم هستند. عظم و اراده مردم حق طلب و انقلابی، شورش گرسنگان، تمام دستگاههای حاکم را فلج کرده و به چرند گفتن انداخته است. خامنه ای جنایتکار و خانم محجبه مرتجع معصومه ابتکار، بی شرمانه قیام مردم را برای منحرف کردن افکار عمومی با یک سناریو نخ نما و شناخته شده به "اطاق فکر خارج و به سعودی ها نسبت می دهند" تا عوامل سرکوبگر و مردم فریب خورده راعلیه قیام مردم بسیج کنند و زمینه سرکوب و جنایت را بیشتر فراهم کنند. روحانی مرتجع و شارلاتان اعتراض میلیونها انسان به فقر و نابرابری را کار "عده ای آشوبگر" قلمداد می کند که باید سرکوبشان کرد و "قول داده که که در مقابلشان کوتاه نخواهد آمد". خاتمی سید خندان مردم معترض را "یک مشت آشوبگر"، و جلایی پور اصلاح طلب و قاتل جوانان کردستان، اعتراض مردم را "کرکسهای سرنگونی طلب" عنوان می کنند تا به خیال خودشان اعتراض میلیونی مردم را کم اهمیت و ناچیز جلوه دهند. در کنار سرکوب و تهدید، حقوق کارمندان و بازنشستگان را به گروگان می گیرند و با تهدید به اخراج و قطع حقوقشان، وادار به شرکت در تظاهراتهای دولتی می کنند تا مردم را در مقابل همدیگر قرار دهند  و اتحاد و یکپارچگی آنها را به هم بزنند. این روزها شعبان بی مخ ها و دسته های اوباش اسلامی را راهی خیابانها کرده تا به خیال خود مردم را بترسانند.

مرتب تذکر و تهدید می کنند که با "آشوبگران" و کسانی که  "اموال مردم را خراب می کنند" برخورد قاطع خواهند کرد. انتظار دارند که مردم آرام باشند و قهر به کار نبرند، تا آقایان به حاکمیت ننگین خود ادامه دهند. کیست که نداند این جانیان  بیشتر از سه دهه است که خون مردم را در شیشه کرده  و هر نوع اعتراض و تظاهرات مردم را با خشونت جواب داده اند. کیست که نداند تروریسم و ارتجاع و تقویت جریانات اسلامی در منطقه با "اموال و پول مردم" هزینه شده و دزدی و فساد سران و دستگاههای حکومتی شهره آفاق دارد. دولت تمام قد در مقابل اعتراض وسیع اجتماعی آچمز شده و تاکنون بیشتر امکانات نظامی و تبلیغاتی و انسانی خود را به میدان آورده تا مانع گسترش و دامنه این اعتراضات شود.

اما ورق برگشته است. این اعتراضات و این جنبش در میان راه و در مسیر تحول خود، ممکن است دچار دست انداز و اختلال شود، اما دوباره منسجم تر بمیدان می آید. این روند ممکن است با سرکوب شدید و ترفندهای همیشگی بطور موقت وادار به عقب نشینی شود، اما این تحول اجتماعی و زیر و رو کننده قابل شکست و قابل برگشت نیست و دوباره راه خود را برای پیشروی پیدا خواهد کرد. جمهوری اسلامی ضعیف شده را نباید قبول کرد. سر مار را باید پهن کرد. مردم نباید میدان را خالی کنند. باید متحدتر و با قدرت بیشتری به میدان آمد و سنگرهای جدیدی را فتح کرد. نباید به کمتر از سرنگونی تمام و کمال جمهوری اسلامی رضایت داد. مردم دیوار وحشت را شکسته اند و نشان دادند که می شود به عمر این رژیم پایان داد.

با شعار مرگ بر جمهوری اسلامی، مرگ بر دیکتاتور، اصلاح طلب ، اصولگرا دیگر تمومه ماجرا، نه به حجاب، نه به تبعیض جنسیتی، زنده باد برابری زن و مرد، ناقوس مرگ رژیم را به صدا درآوریم. افکار عمومی در دنیا با اشتیاق قیام شما علیه ستمگران حاکم را دنبال می کنند و از مبارزات شما برای آزادی و رفاه حمایت می کنند. *

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683