A+ A A-

بیانیه جمعی از نفتگران پالایشگاه نفت شیراز به مناسب روز جهانی کارگر

Share

 

همقطاران و کارگران زحمتکش روز جهانی کارگر مبارک

ما کارگران، نفتگران و کارکنان قرارداد موقت نفت در سطح کشور سالها است که مورد بی مهری و سرکوب قرار داریم و با ما بعنوان کارگران موقت تنظیم می شود و سایه اخراج از کار، همه روزه بر سر ما هست. سالیان است که دولتهای وقت، ماههای متوالی حقوق ما کارگران نفت شیراز را پرداخت نمی کنند و حق اعتراض را هم با توهین، تهدید و اخراج از کار و سرانجام دستگیری و زندان،‌ از ما سلب کرده اند.
 
ما در کشوری چرخهای تولید را به حرکت در میآوریم که دومین ذخایر نفت جهان را دارد و روی دریایی از منابع گاز بنا شده است. در چنین وضعیتی است که زنان و فرزندان ما گرسنه هستند و ما مجبوریم 2یا ۳ شغله کار کنیم تا چرخ زندگی مان باز نایستد. تا امروز هیچکدام از وعده های داده شده از جانب کارفرمایان  و نماینده های دولت، عملی نشده و هیچ گشایشی در کار کارگران و زحمتکشان ایجاد نشده است. وضعیت معیشتی ما با مردم جنگ زده سوریه هیچ فرقی ندارد.

ما کارگران در حالی به استقبال روز جهانی کارگر میرویم که از کوچکترین امنیت شغلی برخوردار نیستیم و اکثریت قریب به اتفاق کارگران با قراردادهای موقت و بدون امضاء به کار گرفته میشوند و سایه وحشت ابتلای کارگاه و محل کارمان به سرنوشت ده ها کارخانه ورشکسته و تعطیل شده و در حال تعطیلی کشور، بر سرمان سنگینی میکند.

در ۳۷ سال گذشته، یک عده فقیر و فقیرتر شده و به کارتن خوابی و گورخوابی روی آورده‌اند و عده‌ای نیز با فیش های حقوقی میلیونی حق ملت را بالا کشیده‌اند. در شرایط کنونی ضروری است که ما هم صدای خود را به گوش همه برسانیم. این همه وعده و وعید که دادید به کجا رسید و چه شد؟ چرا کارگران در این مملکت هیچ منزلتی ندارند؟ پاسخ بدهید که چرا در دوران حاکمیت تان اجازه ایجاد سندیکا و اتحادیه های مستقل کارگری را ندادید؟ به چه حقی کارفرمایان میتوانند با زندگی و حیات ما بازی کنند؟ پول های فروش نفت و گاز این مملکت را در کجا هزینه می کنید؟

با سیاست های غیرمردمی و ضد کارگری تان سفره های ما را هر روز و خالی تر کرده اید. آنوقت با بیشرمی میخواهید که ما پای صندوقهای رأی شما هم حاضر شویم؟ رأی بدهیم تا باز هم جیبها و سفره هایمان را خالی تر کنید؟ رأی بدهیم تا خانه و کاشانه و زندگی مان را بیش از این به نابودی بکشانید؟ این امری محال است ما را به شما هیچ امیدی نیست.

جمعی از نفتگران پالایشگاه نفت شیراز

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683