A+ A A-

مصاحبه نشریه کتبر با ابوبکر شریف زاده در مورد کنگره چهارم حزب حکمتیست

Share

مصاحبه  کننده: اسماعیل ویسی

اکتبر: کنگره چهارم حزب در راه هست. چه توقع و انتظاری از کنگره دارید؟  اولویتهای کنگره  بطور عام در ابعاد سراسری ایران و بطور خاص در رابطه با کردستان  چه باید باشد؟ بطور مشخص شاخص موفقیت کنگره چه میباشد؟

ابوبکرشریفزاده :  با توجه به اینکه تقریبا دوسال از کنگره 3 حزب میگذرد ودر این مدت شاهد روی دادهای مهم سیاسی واتفاقات حادی در سطح جهان و بویژه در فضای سیاسی ایران بوده و هستیم از مسائل و کشمکش های بین المللی می گذرم چون موضوع بحث ا مروز مانیست چرا که سئوال شما هم حول کنگره یک حزب مشخص در یک جغرافیای معین است . اما در یک جمله کوتاه لازم است که خاطر نشان کنم بقول منصور حکمت سیاست در ایران از این تحولات بشدت تاثیر می پذیرد . و در جا و بلافاصله باید به این سئوال اساسی جواب روشن بدهیم که اوضاع  ایران در آینده  چی خواهد شد . و فکر می کنم کلید و راه حل  اساسی ومهمترین انتظار و توقع از این کنگره جواب به این مسئله است .

اگر از مو شکافی و تجزیه و تحلیل اوضاع ایران بگذریم حداقل و در نگاه اول روشن است که حکومت جمهوری اسلامی دچار بحران حاد و لاعلاج سیاسی است. و تا همین امروز و در تمام طول عمرش نتوانسته راه حل و چاره ای برای خلاصی از بحران موجود پیدا کند . واز بدو به قدرت رسیدنش  و تا به همین امروز این بحران را دارد . اما اگر به طور مشخص به فاصله بین کنگره سوم و کنگره چهارم که به  زودی برگزار میشود یعنی به این مدت زمان دو سال بر گردیم شاهد تحولات مهمی در فضای سیاسی ایران هستیم و این تغیر وتحول از دید هیچ ناظر و هیچ کسی پنهان نبوده  و  نیست می دانیم که  اوضاع نابسامان رژیم از یکطرف و از طرف دیگر وضعیت   طبقه کارگر جان به لب رسیده در طی حاکمیت رژیم سرمایه داری اسلامی شرایط مطلوبی را برایش ایجاد و فراهم کرده که تمام قد و حق به جانب ابراز وجود کند و یکبار برای همیشه خود و همنوعانش را حداقل در یک جغرافیای معین نجات دهد .

با توجه به اینکه حزبی  جدی و روشن ، دارای سیاست مارکسیستی و بدون سازش و تخفیف موجوداست و شانش این انتخاب را داریم  . که باید بدون تردید و استغاره صد البته دراین شرایط که دعواهای جناحهای سبز و سیاه رژیم بغیر از این حزب موجود، کل اپوزیسیون را همراه خود برد  و یا در کمترین حالت دچار توهم و سر گیجه ی سیاسی کرد و دوسال گذشته خصوصا  بعد از انتخابات و موضعگیرهای این دوره نباید هیچ ابهامی برای کسی  باقی گذاشته باشد. برای این انتخاب و وصل شدن به این حزب  توقع و انتظار از این  کنگره این است با توجه به سیاست درست و کارگری که این حزب داشته من فکر میکنم تمام هم  و غم این حزب و  کنگره و دوربین نگاه ها جای باید زوم و فوکوس شوند که تنها و تنها و اصلی ترین مباحسش این باشد که راهی برای در دسترس بودن خود [ حزب ] و فائق آمدن بر این اوضاع چه در سراسر ایران و کردستان پیدا کند. به امید کنگره پر بار و پیروز .

اکتبر: چه پیامی برای " طبقه کارگر و بخصوص کارگران کمونسیت و رهبران عملی کارگری و توده ای وفعالین کمونیست و برابری طلب و آزادیخواه " در ایران و کردستان دارید؟

ابوبکر شریف زاده : جواب من و هر انسان ،انسان دوست و آزادیخواه به این سئوال  باید خیلی سر راست و روشن باشد  چرا که از جغرافیائی، از مردمی از حزب و سیاستی داریم  صحبت  میکنیم که دارای کارنامه  بیش از سی سال تلاش بی وقفه و تمام خواه است و به کمتر از سرگونی رژیم راضی نیست . بنابراین اگر فعالین، رهبران ،کمونیستها، و در یک کلام آزادیخواه و برابری طلب  و مردم را به یک زنجیر قوی و فولادی تشبیه کنیم مردم حلقه های زنجیر و رهبران و کمونیستها نقط جوش دو سر حلقه اند . بنابراین پیام من به طبقه کارگر، رهبران عملی کارگری و توده ای ،  کمونیستها و کل صف آزادیخواه و برابری طلب این است حول سیاستهای کمونیستی حزب حکمتیست متحد و متشکل شوند برای ایفای نقش در این دوره . خصوصا بعد از کنگره چهارم حزب، چرا چون تنها سیاست روشن و کمونیستی " خوب است " اما کافی نیست پس دست در دست هم بدون اتلاف وقت و با تعجیل برای  اجرا و پراتیک کردن ، و ایفای نقش تاریخیمان در این برهه مهم تاریخی ناظر بودن و حتی انتخاب درست و حق به جانب بودن دردی را دوا نمی کند جز اتحاد و تشکل .

2010-09-11

Share

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

Tel:+46762349683