A+ A A-

اعلامیه حزب حکمتیست علیه ترور یسم اسلامی، علیه نفرت پراکنی در میان انسانها

Share

درست در مناسبت 11 سپتامبر اقدام عناصر راست افراطی وارتجاعی در غرب و انتشار فیلم ویدئویی بی محتوا علیه "مقدسات اسلامی"،بار دیگر وحشی گری اسلام سیاسی را در کشورهای اسلام زده به نمایش گذاشت. در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا تظاهراتهای خشونت آمیز و حمله به سفارتهای آمریکا و کشورهای غربی توسط جریانات تروریست اسلامی سازماندهی شده است. تاکنون دهها نفر جان خود را از دست داده و تعداد بسیار بیشتری زخمی شده اند. گسترش ناامنی عمومی و سلب حقوق اولیه مردم حاصل فوری وحشی گری اسلامی است که نمایش فیلمی بیمایه توسط عناصر راست افراطی در غرب را مستمسک این اقدامات سبعانه و جنایتکارانه خود قرار داده است. نگرانی از تشدید ناامنی بیشتر و اقدامات تروریستی هنوز بر فراز بخش وسیعی از کشورهای جهان چرخ میزند. یک هدف شوم و شناخته شده مشترک دو طرف این رویداد نفرت پراکنی و ایجاد شکاف عمیق میان مردم در جهان معاصر است.

 

جنبش فوق ارتجاعی اسلام سیاسی به دنبال واقعه 11 سپتامبر 2001 و ناکامیهای که از تروریسم دولتی غرب متحمل شد، همچنین تحولات انقلابی در تونس و مصر این جریان را بسیار بیشتر در سطح جهانی و منطقه ای منزوی کرد. جنبش ارتجاعی اسلامی از هر فرصتی برای احیای موقعیت از دست رفته خود بهره برداری کرده و به تکاپو افتاده است . نمایش اخیر یک فیلم مضحک علیه محمد پیامبر اسلام این فرصت را برای ارتجاع اسلامی فراهم کرده است. تظاهراتهای خشن و کشتن و زخمی کردن انسانها و چماق چرخانیهای آنها در خدمت این هدف و مرعوب کردن جامعه است. جنبش اسلام سیاسی و دولتهای اسلامی برای تضمین سهم بیشتر خود از قدرت در تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا مثل همیشه به اهرم وحشی گری و ارعاب و کشتار و انتحار و گسترش تروریسم و ناامنی به سراسرجهان و کشورهای غرب متکی اند. در مقابل تروریسم دولتی غرب و فعالیت عناصر و جریانات راست افراطی و نفرت پراکنی مذهبی آنها بیشترین امکان و بهانه را در اختیار ارتجاع اسلامی و سردمداران آن برای پیشبرد اهداف ضد انسانی قرار داده است. هر دو طرف این کشمکش و معادله به این تقابل و نفرت پراکنی نیازمندند و آنچه در این میان پایمال میشود، حقوق اولیه و اراده انسانها است.

 

در این اتفاقات سلب آزادی بیان و ابراز وجود فردی و جمعی انسانها به شکلی که خود خواستارآنند، جزو فوری ترین لطماتی است که نصیب انسان و جامعه متمدن امروزی میشود. ارتجاع اسلامی به بهانه "مقدسات مذهبی"اعمال شنیع و ترور و کشتار را عملی میسازد. انسانیت و حقوق اولیه انسانی را روز روشن گروگان گرفته و پایمال میکند. دولتهای غرب هم به بهانه مبارزه با "تروریسم "محدودیتهای وسیعی را بر شرایط زندگی و کار شهروندان تحمیل میکنند. از طرف دیگر به بهانه منزوی کردن "افراطیون اسلامی" زیر بال "اسلام میانه رو" را میگیرند. آنها را به قدرت میرسانند و با اتکا به آنها با صف آزادیخواه و برابر طلب در خاورمیانه و در سراسر جهان مقابله میکنند. مشابه آنچه در مصر انجام دادند. در واقع ارتجاع اسلامی و ارتجاع دول غرب هر دوعلیه جنبش آزادیخواهانه و منافع کارگران و جامعه و مردم به صف شده اند.

 

جنبش آزادیخواهانه و برابری طلبانه کارگران و مردم باید علیه کل این صف ارتجاعی قد علم کند و به میدان بیاید. بی ابهام و در همان قدم اول از حقوق جهانشمول انسان دفاع کند. هیچ بهانه ای نمیتواند و نباید آزادی بیان و ابراز وجود انسانها را محدود کند. "مقدسات" در هر قالب و شکلی چیزی جز بهانه پوچ برای سلب اراده انسانها نبوده ونیست. تظاهراتهای خشن و اقدامات تروریستی و ضد انسانی روزهای اخیر اسلامیها تماما محکوم است. مقدسات نداریم. جامعه آزاد، جامعه ایست که توانایی تحمل هر نوع نقد و طنزو نوشته و گفته و ابراز وجود و بیان شهروندان خود را داشته باشد. نه قمه کشی و تهدید و تروریسم اسلامیها و نه نفرت پراکنی افراطیون در کشورهای غرب نمیتواند و نباید مانع آزادی بی قید و شرط بیان و عقیده انسانها شود. این دستاورد مهم صف ازادیخواهی و بشریت متمدن است و باید با تمام توان از آن پاسداری کرد.

 

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
31 شهریور 1391 - 21 سپتامبر 2012

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683