A+ A A-

اعلامیه کمیته کردستان حزب حکمتیست در باره تشنجات در اردوگاه نظامی سازمان زحمتکشان

Share

در روزهای گذشته در اردوگاه مرکزی سازمان زحمتکشان با مسئولیت عمر ایلخانی زاده، بهرام رضایی  (یکی از گروههایی که به نام کومه له فعالیت میکند) اختلافات بین  مسئولین این سازمان به نقطه جوش رسیده و باعث  نزاع و تشنج نظامی در میان طرفین در گیر شده است.برای جلوگیری از ادامه این تشنجات نیروهای امنیتی شهر سلیمانیه به تقاضای جناحی  از مسئولین این جریان وارد اردوگاه  آنها شده و همه افراد آنها را تا اطلاع ثانوی خلع سلاح کرده و کنترل اردوگاه را در دست خود گرفته اند.

اوضاع  پیش آمده  نگرانی های زیادی را در میان افراد مسلح و خانواده ها و بستگان ساکنین این اردوگاه بوجود آورده است.
در رابطه با این واقعه توجه همگان را به نکات زیر جلب میکنیم:
۱- اولین بار نیست که تشنج و درگیری نظامی در میان گروههای مسلحی که به نام "کومه له" از سال ٢۰۰۰ از سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومه له) جدا شده اند، اتفاق میافتد. چهار سال قبل در جریان جدایی همین گروه "سازمان زحمتکشان" با مسئولیت عمر ایلخانی زاده، از گروه "سازمان انقلابی زحمتکشان" با مسئولیت عبدالله مهتدی کار به زد و خورد فیزیکی و تشنج نظامی در میان افراد مسلح دو طرف کشید. آنزمان هم نیروهای امنیتی شهر سلیمانیه برای جلوگیری از درگیری نظامی در اردوگاه نظامی آنها مستقر شدند. اکنون بار دیگر همان سناریو تکرار شده است. این رویدادها این واقعیت را تاکید میکند، که ما بارها تاکید کردیم، که سازمان زحمتکشان و شاخه های مختلف آن، نه سازمان سیاسی بلکه دارودسته های مسلح قوم پرست مواجب بگیر و سرگردنه بگیر و ماجراجویی هستند که تنها به یمن شکاف دولتها و جریانات ناسیونالیست کرد در منطقه سرهم بندی شده و موجودیت پیدا کرده اند. اینها دارودسته های سناریوسیاهی هستند که ظرفیت ایجاد مزاحمت برای جامعه و مبارزات مردم و صف آزادیخواه را دارند. دستن بردن آنها به اسلحه و تشنج نظامی در میان صفوف خود شاهدی بر این مدعا است.  در نتیجه تا زمانیکه خطر درگیری نظامی و تشنج در میان آنها وجود دارد، مسئولیت  امنیت و زندگی افراد این گروه بر عهده احزاب حاکم در منطقه است.
٢- ماجراجوییهای نظامی شاخه های مختلف سازمان زحمتکشان که تحت نام کومه له فعالیت میکنند و تشنجات و زدو خودردهای درونی آنها و دیگر اعمال زشت آنها همچون مورد اخیر این فرصت را فراهم کرده تا سازمان کثیف اطلاعات جمهوری اسلامی در کمال وقاحت به کل تاریخ کومه له و از جمله دهه اول فعالیت علنی آن به مثابه سازمان کمونیستی مسلح مدافع حقوق کارگر و مردم در جامعه کردستان تعرض کند. ما به عنوان کمونیستهای متشکل در تشکیلات کردستان  حزب حکمتیست و سازنده تاریخ کومه له ای که کمونیست بود، به جمهوری اسلامی و سازمان اطلاعاتش اعلام میکنیم، کورخوانده اند، هیچ درجه از اعمال غیر مسئولانه و ارتجاعی و کثافتکاریهای به اصطلاح"کومه له های" تحت مسئولیت امثال بهرام رضاییها، عمر ایلخانی زاده ها، رضا کعبی ها، عبدالله مهتدیها و عبه دلیرها نمیتواند دستاویزحمله به تاریخ کمونیستی کومه له و به تاریخ کمونیسم و آزادیخواهی در جامعه کردستان باشد. آن تاریخ پر افتخار و تداوم مبارزات کمونیستی عجین شده تر با سرنوشت کارگر و انسان درد مند و ضد ستم جامعه کردستان است که با ترفندها و وبلاگهای کذایی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی  خدشه بخورد. ماو  کارگران و مردم آگاه جامعه کردستان بیش از پیش با مبارزه قاطعانه عوامفریبیها و توطئه های جمهوری اسلامی علیه کمونیستها و صف آزادیخواهی و مردم را ناکام میکنیم.
۳- ما جوانان  و انسانهای حق طلب و آزادیخواهی را که با اعتماد به محبوبیت  گذشته کمونیستی کومه له به صفوف این دارودسته های مسلح سناریو سیاهی و ماجرا جو  و از جمله همین گروه پیوسته اند، میخواهیم صف این جریانات ارتجاعی را ترک کنند. صف آزادیخواهی و برابری طلبی و کمونیستها  را برای تداوم مبارزه خود انتخاب کنند. بار دیگر یادآور میشویم تامین امنیت جان و زندگی افراد مسلح این جریان برعهده نیروهای امنیتی احزاب حاکم در کردستان بوده و به این منظور انتقال آنها به محلی امن دور از محیط پرتشنج اردوگاه نظامی ضرورت دارد.
کمیته کردستان حزب حکمتیست
بیست و نهم شهریور ۱۳٩۰
بیستم سپتامبر ٢۰۱۱

 

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683