A+ A A-

اردوی کار میخروشد! زنده باد اعتراض سراسری معلمان

Share

امروز پنجشنبه ۲۷ فروردین علیرغم تهدیدات عوامل حکومتی و سانسور رسانه ای، معلمان در ۳۱ استان و بیش از ۸۰ شهر ایران از جمله در ۱- کردستان: سنندج، مریوان، قروه، سقز، دیواندره، کامیاران ۲- زنجان: زنجان، ابهر، خدابنده، قیدار ۳- البرز: کرج ۴- لرستان: خرم آباد، الیگودرز، بروجرد، دلفان، درود ۵- فارس: شیراز، زرین دشت، داراب ۶- همدان: همدان، نهاوند، ملایر ۷-  مرکزی: اراک، شازند، دلیجان، ساوه، خمین ۸- اصفهان: اصفهان، گلپایگان، کاشان، شهرضا ۹- کرمانشاه: کرمانشاه، روانسر، پاوه، ایوان، جوانرود ۱۰- یزد: یزد، طبس، بافق، ۱۱- تهران: تهران، شهرقدس، شهریار ۱۲-  خراسان رضوی: سبزوار، مشهد، کاشمر، گناباد ۱۳- هرمزگان: بندرعباس ۱۵- خوزستان: بندرامام خمینی، شوش دانیال ۱۵- قزوین ۱۶-  سمنان: شاهرود ۱۷- خراسان شمالی: بجنورد، جاجرم، گرمه ۱۸- سیستان و بلوچستان: زاهدان ۱۹- آذربایجان غربی: ارومیه، پیرانشهر، سردشت، بوکان، مهاباد، سردشت ۲۰- ایلام: ایلام ۲۱- قم ۲۲- کرمان ۲۳- آذربایجان شرقی: خوی، تبریز، آذرشهر ۲۴- کهکیلویه و بویراحمد: دهدشت، سی سخت، یاسوج، ۲۵- چهارمحال و بختیاری: شهرکرد ۲۶- گیلان: رشت ۲۷- بوشهر: بوشهر، دشتستان ۲۸-  اردبیل ۲۹- مازندارن: ساری، بابل، قایم شهر ۳۰- خراسان جنوبی: بیرجند ۳۱- فامنین: پیرانشهر، اجتماعات و اعتراض گسترده برگزار نمودند. لازم به ذکر است که در ۱۰ اسفند در تهران و شهرستانها معلمان آخرین اعتراض سراسری خود را برپا کردند و در این فاصله به تناوب در استانهای مختلف اجتماعات اعتراضی داشته اند.

معلمان بار دیگر از حق مسلم شان برای معیشت و منزلت گفتند، علیه تفاوت فاحش حقوق ها با خط فقر رسمی اعتراض داشتند، به سکوت مرگبار دولت و وزارت آموزش و پرورس در قبال مسائل معملان اعتراض داشتند، به سپردن امر آموزش بعنوان یک حق پایه ای مردم به بازار و شرکتهای خصوصی اعتراض داشتند، به بودجه نازل آموزشی دولت و مخاطرات آن برای آینده جامعه و نسل جوان اعتراض داشتند، به کیفیت نازل آموزشی و غیر علمی و غیر مدرن بودن و در واقع مذهب زدگی سیستم آموزشی اعتراض داشتند و بر آموزش علمی و مدرن تاکید کردند. معلمان علیه تحقیر اقتصادی و اجتماعی خویش و تبعیض نهادینه در جامعه اعتراض داشتند. اجتماع گسترده و پرشور امروز معلمان در سراسر کشور گوشه ای از جنبش وسیع تر و بالقوه دهها میلیونی اردوی کار علیه تبعیض و نابرابری و برای آزادی و رفاه است. این اعتراضات امید و خوش بینی ایجاد میکند و راه واقعی هر نوع بهبود و تغییر را نشان میدهد.

حزب کمونیست کارگری حکمتیست به سازماندهندگان و شرکت کنندگان در اعتراض سراسری و گسترده ۲۷ فروردین درود میفرستد و دست آنها را بگرمی میفشارد. این اردوی کار است که در  آستانه روز جهانی کارگر میخروشد. این جنبش واقعی برای افزایش حقوق ها و دستمزدها، جنبشی مشروع و برحق است که از حمایت میلیونها نفر برخوردار است. اردوی کار ایران بار دیگر و امروز از زبان فرهنگیان شریف و زحمتکش اعلام کرد که معیشت و منزلت حق مسلم ماست و بیش از این تحقیر اجتماعی و اقتصادی را نمی پذیریم! امروز یکبار دیگر به مسئله مهم آموزش بعنوان یک حق پایه ای هر انسان و نه یک امتیاز طبقات دارا تاکید شد! زنده باد اعتراض و اعتصاب معلمان و پرستاران و کارگران! زنده باد جنبش واقعی افزایش دستمزدها!

زنده باد اعتراضات پرشور معلمان علیه فقر و تبعیض!
پیش بسوی اول مه، روز جهانی کارگر!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

۲۷ فروردین ۱۳۹۴ – ۱۶ آوریل ۲۰۱۵

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683